Chovatelská stanice CASSIEPIA byla založena v roce 1994, kdy obdržela mezinárodně chráněný název od FCI. Název Cassiepia je jedním z několika tvarů  pro souhvězdí Cassiopeia, (název Cassiopeia, který jsem původně chtěla, byl bohužel již obsazen), které má chovatelská stanice rovněž v emblému.
Původně jsme začali s vystavováním, výcvikem a chovem trpasličích pudlů v barvě stříbrné, pak přibyla fawn. V současné době máme střední stříbrnou fenu, dvě fenky bílého toy pudla -  miniaturní fenečku (1,4 kg)  a ze Slovenska importovanou fenku, se kterou se věnuji výcviku. Smečku doplňuje střední fawn fena bez výstavních a chovatelských ambicí a velký bílý pes.
Pro pudly jsme se nerozhodli náhodou. Hledali jsme temperamentní, zdravé, lehce cvičitelné a ovladatelné plemeno, vhodné do bytu i na dlouhé turistické trasy. Pudl nás skutečně nezklamal, je to pes mnoha tváří a podob - na jedné straně noblesní hvězda výstavních kruhů, na straně druhé permanentně dobře naladěný komik, nadšený z každé zábavy, kterou mu poskytneme. Velká vytrvalost v klusu a dobrá pohyblivost v terénu dělá z pudla prakticky neúnavného doprovodného psa na jakkoliv dlouhé vycházky. Všichni naši psi jsou členové rodiny a sdílí s námi veškeré každodenní radosti i starosti. Štěňata míváme sporadicky a je jim věnována náležitá péče. Jsou odchovávána v bytě, v úzkém kontaktu s lidmi a je kladen důraz na jejich socializaci. Při  prodeji jsou vybíráni pouze zodpovědní zájemci, kteří poskytnou psu trvalý a laskavý domov v rodině. Zájem budoucích majitelů o výstavy a sport je velmi vítán, ale není podmínkou.  Jsme vděčni majitelům našich štěňat za informace o jejich vývinu, rádi a ochotně pomůžeme s úpravou, výstavami, bonitací, atd. 
Kromě psů máme ještě dva koně - kříženku araba a appaloosy a klisnu ČT. Rovněž máme chovatelskou stanici morčat Z Azkabanu a spoustu dalších zvířat (sklípkany, akvarijní ryby, hady, potkany,  papoušky, atd.)